Projekt realizowany w latach 2014 – 2015 w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013; Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego.
Przedmiotem projektu była rozbudowa systemu informatycznego Szpitala w celu wprowadzenia elektronicznych rozwiązań w świadczeniu usług zdrowotnych.
Na inwestycję składało się 8 odrębnych niżej wymienionych elementów:
- Wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej – po wdrożeniu projektu dokumentacja medyczna jest zapisywana w formie elektronicznej, dzięki czemu personel medyczny uzyskał możliwość szybkiego dostępu do danych i wyników pacjenta oraz historii jego choroby
- Wdrożenie elektronicznej archiwizacji dokumentów – dokumentacja medyczna będzie archiwizowana i przechowywana w postaci elektronicznej. Pozwoli uporządkować tym samym zasoby informacji, eliminując lub ograniczając do minimum przechowywanie. Zapewni szybki dostęp do informacji o przebiegu wcześniejszych hospitalizacji pacjenta w Szpitalu.
- Wdrożenie elektronicznej identyfikacji pacjenta – poprzez zakup drukarek opasek na rękę pacjenta oraz tabletów medycznych wyposażonych w skanery kodów kreskowych możliwa stała się elektroniczna identyfikacja pacjenta od momentu przyjęcia aż po wypis.
- Wdrożenie elektronicznej rejestracji zdarzeń medycznych przy łóżku pacjenta – poprzez zakup tabletów medycznych i aplikacji AMMS personel medyczny zyskał łatwy i szybki dostęp do pełnej informacji o stanie zdrowia pacjenta jednocześnie mając możliwość rejestracji świadczeń i zdarzeń medycznych dotyczących pacjenta bezpośrednio przy jego łóżku.
- Rejestracja pacjenta do poradni specjalistycznych, - jest to elektroniczna usługa, która umożliwi pacjentom rejestrację on-line do wybranej poradni drogą elektroniczną.
- Możliwość pobrania i wydruku formularza potwierdzającego dokonaną rezerwację.
- Możliwość automatycznej komunikacji z pacjentem poradni za pomocą poczty e-mail bądź sms – np. automatyczne przypomnienie o wizycie na dzień przed jej terminem.
- Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej - ma na celu dostarczyć wystarczającej mocy obliczeniowej do poprawnej i wydajnej pracy wszystkich aplikacji używanych obecnie w Szpitalu i po uzupełnieniu ich o moduły wdrażane w ramach projektu.
W ramach projektu zakupiono:
- Serwery wirtualizacji
- Serwer kopii zapasowej
- Macierz dyskową
- Zasilanie UPS
- Bibliotekę taśmową LTO-5
- oprogramowanie bazodanowe
- instalację sieci sieci WIFI
- tablety medyczne
- drukarki opasek na rękę
- aplikację AMMS (Asseco Medical Management Solutions (wdrożenie, nadzór autorski, szkolenia)
- pakiet dokumentacja medyczna (licencja, wdrożenie, formularze, szkolenia)
- moduł e-Pacjent - funkcjonalność e-rezerwacja (licencja, wdrożenie, szkolenie)
- przeprowadzenie szkoleń w ramach wdrażanych aplikacji.