start head_var_02.png, 43kB
ul. Szpitalna 13   33-100 Tarnów
tel. (14) 63-10-100,  fax (14) 62-13-637
e-mail: administracja@ssz.tar.pl
AKTUALNOŚCI - ROK 2022

poltawa Do kolejnego ukraińskiego szpitala - tym razem w Połtawie - dojechał transport darów z naszej lecznicy.

To już drugi tir wypełniony różnorodnym sprzętem, który umożliwi pomoc ofiarom działań wojennych w Ukrainie.

Łącznie do szpitali w Żytomierzu i Połtawie przekazaliśmy ponad 800 przedmiotów, wśród których są m.in.: łóżka szpitalne, fotele porodowe, wózki inwalidzkie, negatoskopy, meble szpitalne, łóżeczka dziecięce, materace, parawany medyczne, ale także kuchenki mikrofalowe, czajniki, koce, poduszki, pościel.

Decyzja dyrektora Marcina Kuty, o przekazaniu darowizny ukraińskim szpitalom, była odpowiedzią na prośbę tamtejszych medyków, utrzymujących z naszą placówką kontakty partnerskie od lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy w szpitalu pomogli w przygotowaniu, załadunku i transporcie sprzętów i środków medycznych.
14 maja 2022 r.

zytomierz Wobec tragedii Ukrainy nie możemy pozostać obojętni. Po otrzymaniu prośby z Żytomierza, w ekspresowym tempie, w ciągu kilku dni, zorganizowaliśmy transport do tamtejszego szpitala. Skompletowaliśmy, spakowaliśmy i wysłaliśmy tir pełen używanego sprzętu medycznego, znajdującego się w naszych magazynach.

Wśród darów przekazanych do zbombardowanego w marcu szpitala w Żytomierzu, znalazły się głównie łóżka szpitalne, stojaki na kroplówki, szafki, materace, łóżeczka dziecięce, fotel ginekologiczny, łóżko porodowe i stół zabiegowy, które umożliwią niesienie pomocy chorym i poszkodowanym.

Jest to pierwszy z zaplanowanych transportów z darowizną. Kolejny wyruszy z naszego szpitala już za kilka dni.

Dzielimy się tym, co mamy, wiedząc, że w obliczu wojny, bezcennymi stają się jedność i solidarność, mogące ocalić niejedno życie.5 maja 2022 r.

geriatria Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że 4 kwietnia, z inicjatywy Dyrektora Szpitala, Marcina Kuty, rozpoczął działalność pierwszy w Tarnowie i regionie, Oddział Geriatryczno – Internistyczny z Pododdziałem Reumatologii.

Oddział powstał w całości ze środków własnych Szpitala.

W ciągu 10 dni, a był to prawdziwy wyścig z czasem, gruntownie wyremontowaliśmy pomieszczenia, w których jeszcze 2 tygodnie wcześniej przebywali pacjenci chorzy na Covid 19. Plany uruchomienia Oddziału Geriatrycznego dojrzewały od 2014 r. Kiedy gotowa była już powierzchnia, wybrane projekty oraz specjaliści, na przeszkodzie realizacji, ponad 2 lata temu, stanęła pandemia. Wszystkim pacjentom nowo powstałego oddziału zapewniamy kompleksową opiekę medyczną, diagnostykę oraz konsultacje specjalistyczne. Koordynujemy pacjentów tak, aby proces leczenia mógł być kontynuowany w lecznictwie ambulatoryjnym.

Oddział, który posiada 30 łóżek w salach dwuosobowych, rozpoczął pracę w dniu otwarcia i obecnie przebywa w nim maksymalna liczba pacjentów.

Znakomitym zespołem lekarzy, pielęgniarek, opiekunek medycznych, fizjoterapeuty oraz psychologa klinicznego, kieruje ordynator, dr n. med. Paweł Królik.

Otwieramy zupełnie nową kartę w historii Starego Szpitala.4 kwietnia 2022 r.

flaga_uk Повідомлення
В зв’язку з нападом військ
Російської Федерації на Україну
Наша Лікарня надає медичну допомогу всім громадянам України які мають посвідчення перетину кордону
по 24 лютим 2022 року,
отримане від Прикордонної Служби Польщі, яке є підтвердженням легального перебування на території Польщі .

ВСІ ПОСЛУГИ ОПЛАЧУЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОНД ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Informujemy, że w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, nasz Szpital udziela pomocy medycznej wszystkim Obywatelom Ukrainy, którzy posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP po 24 lutego 2022r., będące potwierdzeniem legalnego pobytu na terytorium Polski.

Za świadczenia zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.27 lutego 2022 r.

pzuw Miło nam poinformować, że do oddziałów naszego Szpitala zakupiony został przenośny system endoskopowy – bronchoskop. Sprzęt będzie wykorzystywany m.in. do badań bronchoskopowych (w tym: diagnostyki drzewa oskrzelowego, biopsji, odsysania, BAL) oraz endoskopowej kontroli okolic ust, nosa, gardła. Będzie również wykorzystywany do prowadzenia prewencyjnych badań w kierunku wykrywania nowotworów płuc. Szpital na zakup bronchoskopu pozyskał 15 tys. zł z funduszu prewencyjnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. Zakup sprzętu wypłynie na wczesną wykrywalność schorzeń i poprawę dostępności diagnostyki chorób płuc.

Wartość zakupu wyniosła 27 tys. zł, z czego 15 tys. zł to dofinansowanie TUW PZUW a 12 tys. zł środki własne placówki.20 stycznia 2022 r.
Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2014 - 2022